JEHLIČKOVÁ MEZOTERAPIE

Mezoterapie je metoda, která slouží k hydrataci pleti, vypnutí vrásek, sjednocení tónu pleti, vyhlazení jizviček po akné nebo neštovicích.

Mezoterapie se provádí přístrojem zvaným Dermapen – který dopomáhá k lepší tvorbě kolagenu a elastinu. Při zapracování kyseliny hyaluronové tak redukuje jizvičky, vrásky a sjednocuje pleť. Jedná se o bezbolestnou aplikaci.

Jehličky pronikají do střední vrstvy kůže a tak dochází k vypnutí kůže, omlazení a k obrovské regeneraci a hydrataci pleti. Mezoterapie je vhodná pro každý typ pleti, protože každá pleť potřebuje HYDRATOVAT - a to i ta mastná! 

Co, a jak vlastně vypadá Dermapen? 

Je to speciální pero nebo tužka, která obsahuje jednorázové nástavce buď s 12 nebo 36 jehličkami, které pronikají do střední vrstvy kůže. Oproti klasickému válečku s jehličkama, který na pleti tvoří zážezy, dermapero kyseliny zapracovává jemnými vpichy. Hlubka vpichu je nastavitelná dle potřeby a typu pleti.

Samotná aplikace:

Prvně si pleť připravím na samotnou aplikaci tím, že ji dokonale odlíčím. Použiji jemný peeling, abych odstranila odumřelé kožní buňky. Udělám lehké čištění ultrazvukovou špachtlí, popřípadě pleť zlehka dočistím ručně. Nanesu znecitlivující mast a nechám pár minutek působit. Poté vpravuji pomocí jehliček samotnou kyselinu.

Po ošetření je pleť citlivá, zlehka začervenalá. Mohou se vytvořit jemné stroupky. Make–up se pokuste alespoň 48 hodin nenanášet.

V den ošetření - nešahejte na obličej, nepoužívejte krémy, masky, atd...

Druhý den po ošetření - opláchněte obličej vodou a naneste krém. Večer už můžete použít hydratační masku.

Po ošetření se nevystavujte přímému slunečnímu záření, popřípadě pleť chraňte faktorem 50+.

Pro dosažení nejlepšího výsledku je třeba ošetření alespoň 3x opakovat a to každý měsíc. Udržovací kůra by se měla zopakovat po 6 měsících, poté je mezoterapie aktivní až 1,5 roku. samozřejmě zaleží na životosprávě, a vystavování pleti na slunci. 

Kontraindikace

těhotenství, kojení, kožní choroby (mimo ošetřované místo nevadí), poruchy srážlivosti krve.